Змагання Strong Europe розпочались у Німеччині

Змагання Strong Europe розпочались у Німеччині

14 оМБр Strong Europe Tank Challenge Т-84

На полігоні навчального центру Командування підготовки 7-ї армії США в Європі, що біля німецького міста Графенвер, відбувся «День відкритих люків», яким розпочався третій міжнародний конкурс на кращий танковий взвод Європи – Strong Europe Tank Challenge 2018, повідомляє прес-служба Генерального штабу Збройних Сил України

Учасники змагань мали змогу вільно поспілкуватись, ознайомитися з танками команд-учасників і навіть «сходити у гості» одні до одних.

Впродовж наступного тижня вони змагатимуться у 13 дисциплінах: танковий взвод у наступі, танковий взвод у обороні, розпізнавання та ідентифікація цілей, розвідка, корегування вогню артилерії, ремонт ураженого танку та надання медичної допомоги екіпажу, оцінювання дистанції до цілі, водіння танку, евакуація танку в умовах радіохімічної загрози, стрільба з особистої зброї, подолання смуги перешкод, танкова олімпіада (перенесення на швидкість запчастин та боєкомплекту танку) та снайперська стрільба з танку. Команда, яка за підсумками всіх етапів змагань набере найбільшу кількість балів, – отримає кубок кращого танкового взводу Європи.

Начальник штабу навчального центру 7-ї армії ЗС США в Європі полковник Вільям Лінднер, який відкривав змагання, розповів, що при створенні конкурсу вони надихалися прикладом Кубка Канади на кращий танковий екіпаж, але пішли далі і створили конкурс саме для танкового взводу. За три роки від започаткування цей конкурс став найбільшим у світі танковим змаганням, об’єднавши цього року вже 8 країн НАТО та партнерів.

«Різні підрозділи наших армій грають різну роль. В нас є десантники, які можуть відповісти негайно у випадку небезпеки, в нас є підрозділи забезпечення, які можуть надавати медичну та гуманітарну допомогу… Але ніщо не буде кращою відповіддю на виклик ніж 60-70 тон броні, що рухається полем бою. Завдання бронетанкових сил – наблизитись та знищити ворога вогнем, маневром та шоковим ефектом. Саме тому ви тут, леді та джентльмени», – наголосив у своєму виступі полковник Вільям Лінднер.

Також, сьогодні організатори оголосили план проведення змагань. Стартуватимуть українці із дисципліни «Танковий взвод у наступі». Це один із найбільш важливих етапів. Оцінюється він у 500 балів – 380 за влучність та 120 за тактичні дії. Відтак, вправи із практичною стрільбою є найціннішими, оскільки в інших номінаціях є шанс здобути лише 100 балів. Значні зміни в підсумковій таблиці можуть відбутися і в останній день змагань, адже на завершення організатори запланували «Снайперську стрільбу». Оцінюється вона у максимальних 400 пунктів.

14 оМБр Strong Europe Tank Challenge Т-84