fbpx
США нададуть Україні протикорабельні ракети – New York Times

США нададуть Україні протикорабельні ракети – New York Times

Війна з Росією Військова допомога ПКР Harpoon США Україна

Сполучені штати Америки погодилися надати Україні зброю для оборони морського узбережжя.

Про це Мілітарний повідомляє з посиланням на New York Times.

За інформацією американського видання, українська сторона протягом останніх тижнів просила Пентагон надати протикорабельне озброєнняю. Зрештою, США погодилися і додали зброю берегової оборони до вже анонсованого цього тижня пакету на 800 млн дол.

Цієї середи, 13 квітня 2022 року, Пентагон зібрав представників американського ОПК і попросив знайти додаткові можливості поставити протикорабельні ракети Україні або союзникам США.

Американські чиновники визнали, що українці роблячи запит на ПКР виявилися завбачними. І успішна атака на крейсер “Москва” це довела показавши силу берегових ракетних комплексів.

Вони підтвердили, що російський корабель потонув після влучання двох українських ракет “Нептун”.

Американці вважають, що це вносить стратегічні зміни в ситуацію на Чорному морі і змушує росіян діяти обережно і не наближатися до українського узбережжя. Що суттєво ускладнює гіпотетичний морський десант біля Одеси.

Нагадаємо, раніше протикорабельне ракетне озброєння для України погодилася надати Велика Британія. Британські медіа писали про можливість поставок американських ПКР Harpoon. Щоправда, ця зброя Королівського флоту морського базування і потрібне технічне рішення для застосування їх в якості берегового ракетного комплексу. Відомо, що таке рішення реалізоване на Тайвані.

В березні 2022 року стало відомо, що Boeing отримав контракт на поставку 100 ПУ та 25 радарів берегового ракетного комплексу з ракетами Harpoon Block II. Сума контракту – 498 млн дол зі строком поставок до 2028 року.

Harpoon – протикорабельна ракета, розроблена McDonnell Douglas 1970-х роках. Стандартна її версія використовує активне радіолокаційне самонаведення, вона летить над поверхнею води для ухилення від зенітних засобів. Максимальна дальність застосування – 280 км.

Існують модифікації авіаційного базування, для застосування з надводних кораблів, з підводних човнів, а також для берегової оборони.

У подальших версіях, можливості ракети розширені для ураження як надводних, так і берегових цілей. Для ураження об’єктів на суші та кораблів Harpoon використовує інерційну навігацію за допомогою GPS. Бойова частина масою 227 кг забезпечує знищення широкого спектра цілей.

Війна з Росією Військова допомога ПКР Harpoon США Україна