fbpx
У Львові модернізували найбільшу партію пожежних танків для ЗСУ

У Львові модернізували найбільшу партію пожежних танків для ЗСУ

Бронетехніка ГПМ-54 ЗСУ Львівський бронетанковий завод Модернізація Т-55 Україна Укроборонпром

У Львові на місцевому бронетанковому заводі модернізували найбільшу за часи відновлення Незалежності партію пожежних танків для ЗСУ.

Про це повідомила пресслужба ДК «Укроборонпром».

Загалом Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» завершило капітальний ремонт та модернізацію близько півтора десятка пожежних танків ГПМ-54.

Крім того, протягом 2019-2020 років виїзні бригади ЛБТЗ відновили у місцях дислокації військ ще більше десятка таких пожежних машин.

Аби приступити до відновлення даних пожежних машин, які  в основному складались з радянських або російських комплектуючих, нам довелося повністю переробити конструкторську та технологічну документацію. На основі спільного рішення з Міністерством оборони України, ми розпочали цей довготривалий та трудомісткий процес разом  з Конструкторсько-технологічним центром озброєння ЗСУ ще у 2018 році. Менше ніж за рік було допрацьовано технологічну та конструкторську документацію для проведення капітального ремонту і модернізації пожежних машин та запущено процес виробництва, – розповів директор  Львівського бронетанкового заводу Віктор Андрощук

Пожежний танк ГПМ-54

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 – це основний пожежний танк, який є на озброєнні Збройних Силах України.

Ця пожежна машина є необхідною на складах зброї та боєприпасів для гасіння пожеж різних класів складності, де доступ іншої пожежної техніки є неможливим.

Гусенична пожежна машина ГПМ-54 створена на базі танка Т-55, містить цистерну для води ємністю 9 м³, а також бак для піни ємністю 1,1 м³ та може гасити пожежу водою з відстані 60 метрів.

На модернізовані ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки з грейдерним положенням, допрацьовано можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі.

Гусенична броньована пожежна машина ГПМ-54.

Пожежний танк також може розчищати проходи для іншої пожежної техніки, а броньований корпус та фільтровентиляційна установка забезпечують безпеку екіпажу.

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє, модернізує та здійснює капітальний ремонт пожежних танків.

Фахівці підприємства розробили та виготовляють гусеничну броньовану пожежну машину ГПМ-72 на базі танка Т-72, яка успішно пройшла визначальні відомчі випробування та наказом Міністерства оборони України у 2018 році допущена до експлуатації у Збройних Силах України на особливий період. На сьогоднішній день підприємство готове до серійного виготовлення ГПМ-72 для потреб замовника.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Бронетехніка ГПМ-54 ЗСУ Львівський бронетанковий завод Модернізація Т-55 Україна Укроборонпром