Textron завершує сертифікацію нової касетної бомби

Textron завершує сертифікацію нової касетної бомби

Компанія Textron Defense Systems завершує сертифікацію касетного боєприпасу нового типу. Новий боєприпас CLAW є високотехнологічною альтернативою традиційним касетних боєприпасів, які представляють величезну небезпеку для мирних жителів.
Касетні боєприпаси надзвичайно ефективні: сотні суббоєприпасів, розкидають з допомогою авіабомби або крилатої ракети, накривають велику площу і одним ударом можуть знищити велику кількість піхоти, техніки або вивести з ладу злітно-посадкову смугу. Однак суббоепріпаси, що не розірвалися становлять велику небезпеку і часто вбивають і калічать мирних жителів, особливо дітей, яких приваблюють блискучі “іграшки”.
Новий касетний боєприпас має малу вагу, велику площу ураження і практично нульовий відсоток невикористаних боєприпасів. Нова керована касетна бомба G-CLAW оснащена рядом електронних систем, які знижують ризик побічної шкоди. Перш за все, боєприпас оснащений високоточною системою наведення по сигналах GPS, що знижує ризик падіння суббоєприпасів на житлові квартали і дозволяє використовувати G-CLAW в нерегулярних конфліктах. Також кожен суббоєприпас оснащений декількома механізмами безпеки, включаючи самознищення і самонейтралізації (відключення детонатора). Таким чином виключається можливість підриву суббоєприпасу по завершенню бойових дій: вони або примусово вибухають через кілька секунд після падіння, або детонатори відключаються, і суббоєприпас вже не вибухає від найменшого поштовху або удару. Надійність систем безпеки складає більше 99%.
Нова зброя буде застосовуватися не тільки з бойових літаків, але і з переобладнаних транспортних літаків MC-130W, а також з гелікоптерів і безпілотних платформ.
За розрахунками фахівців Textron Defense Systems, 30-кг CLAW забезпечує ураження живої сили і легкоброньованої техніки на площі, порівнянної з футбольним полем, і за цим показником перевершує 450-кг осколково-фугасну авіабомбу.