fbpx
Авіаносець “Кузнецов”: Будівництво доку затягується

Авіаносець “Кузнецов”: Будівництво доку затягується

Будівництво ВМФ Росії Росія Суднобудування Флот

Терміни модернізації дока для крейсера затягуються. Експерти вважають, що «Адмірал Кузнєцов» буде здано в кращому випадку у 2023 році.

Про це повідомляє російське видання.

Терміни модернізації дока на 35-му судноремонтному заводі в Мурманську, де йде ремонт авіаносного крейсера “Адмірал Кузнєцов”, відкладається мінімум на рік через проблеми з підрядником.

Роботи, необхідні для докування «Адмірала Кузнєцова», планується завершити в травні 2021 року.

Об’єднана суднобудівна корпорація (ОСК) вже загрожує підряднику розривом контракту.

Повідомляється, що термін модернізації дока на 35-му судноремонтному заводі (СРЗ) в Мурманську (філія центру судноремонту “Звездочка”, входить в Об’єднану суднобудівну корпорацію) збільшився з-за проблем з підрядником.

35-й судноремонтний завод. Фото з відкритих джерел

Контракт на 20 млрд руб. був укладений в липні 2019 року зі петербурзької «Инвестиции. Инжиниринг. Строительство».

Роботи планувалося завершити у 2020 році, паралельно виконуючи ремонт на «Адміралі Кузнецові», здати корабель планують у 2021 році.

Але вже в кінці 2019 року президент ОСК Олексій Рахманов почав говорити про здачу крейсера у 2022 році. Додатковою роботи додав і пожежа, що трапилася на кораблі в кінці 2019 року.

Пожежа на "Адміралі Кузнецов". Фото з відкритих джерел

«Три гіганти – будівельні компанії, добре відомі на російському ринку, від участі в цій ризикованій для них проєктів відмовилися. Ми вибрали кращого з наявних», – пояснював він вибір підрядника.

Темпи робіт не дозволять виконати завдання по докування «Адмірала Кузнєцова» в директивні терміни.

В ОСК підтвердили, що у підрядника дійсно проблеми, в тому числі фінансові. «Тим не менше він взяв на себе підвищені зобов’язання, основна мобілізація техніки та персоналу для виконання обсягів робіт першого етапу будівництва проведена. Сподіваємося на збільшення темпів будівництва. Якщо цього не станеться, будемо ініціювати процедуру розірвання договору», – відзначають в корпорації.

Терміни

«Обсяги будівельних робіт, необхідні для докування “Адмірала Кузнєцова”, планується завершити в травні 2021 року. Це дозволить виконати ремонт крейсера в заплановані терміни», – розповіли в ОСК.

При цьому ряд джерел сумнівається, що «Адмірал Кузнєцов» буде здано навіть у 2022 році.

Так виглядав похід «Адмірала Кузнєцова»

Повідомляється у виданні, що після проведення дефектації обсяг необхідних робіт на крейсері збільшився на третину за бажанням замовника. Деякі системи, які раніше планувалися під огляд, вирішено відремонтувати.

Це збільшить терміни на вісім місяців від початкових графіків, відзначається у виданні.

Старший науковий співробітник Центру аналізу стратегій і технологій Михайло Барабанов зазначає: перебудова дока – складний проєкт, на такий обсяг робіт буде потрібно два-три роки, тому не дивно, що зараз терміни збільшуються. Що стосується «Адмірала Кузнєцова», то «добре, якщо його здадуть після ремонту у 2023 році».

Читайте також: Не плавучий док Північного флоту


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Будівництво ВМФ Росії Росія Суднобудування Флот