fbpx
Українське судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і прямує до Одеси

Українське судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і прямує до Одеси

НАН України Україна Флот Чорне море

Українське дослідне судно льодового класу James Clark Ross увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу.

Про це інформує Мілітарний.

Дослідне судно льодового класу James Clark Ross, сьогодні пройшов через протоку Босфор у Чорне море і прямує до Одеси, повідомляє «Думская». Прибуття судна до українського порту очікується протягом найближчих двох днів.

Колишнє британське науково-дослідне судно James Clark Ross 18 вересня 2021 року, вирушило з Фредеріксгавену (Данія) до України у місто Одеса, під нашим синьо-жовтим прапором.

На борту флагмана українського дослідницького флоту два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський «капітан-наставник» Саймон Воллес. Перед виходом у море була проведена значна робота з перереєстрації та страхування судна, отримано нові радіопозивні тощо.

Після прибуття до Одеси та завершення всіх потрібних формальностей, відбудеться офіційне представлення судна та буде повідомлено його нову назву.

Нагадаємо, що 30 серпня 2021 року, над флагманом українського науково-дослідного флоту, колишнім британським дослідним судном льодового класу James Clark Ross підняли український прапор.

Український Національний антарктичний науковий центр та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії, 19 серпня 2021 року, підписали акт про купівлю судна, придбання якого раніше погодила Верховна Рада.

Протягом останніх 30 років судно льодового класу James Clark Ross виконувало роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень. Його довжина майже 100 метрів, водотоннажність – 5732 тонни.

Судно назване на честь James Clark Ross – британського військового моряка та дослідника, який в середині XIX століття здійснив наймасштабнішу на той час експедицію в Антарктику, а пізніше брав участь у пошуках зниклої експедиції Франкліна в Арктиці.

Збудований компанією Swan Hunter Shipbuilders в Волсенді у Великій Британії та урочисто спущений на воду її Величністю Королевою Британії 1990 року, James Clark Ross взяв участь у першому міжнародному дослідженні щодо оцінки запасів криля в атлантичній частині Південного океану.

На судні також застосовувалися різноманітні технології відбору донних відкладів в таких місцях, де це раніше було неможливо.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


НАН України Україна Флот Чорне море