fbpx
Уряд схвалив кредитну програму Британії на підтримку ВМС України

Уряд схвалив кредитну програму Британії на підтримку ВМС України

Велика Британія ВМС України Ракетні катери Співпраця Суднобудування Тральщик Україна Флот

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Про це інформує Мілітарний з посиланням на урядове розпорядження від 28 жовтня 2021 року № 1357-р.

За кредитною угодою передбачається реалізація меморандуму, підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією про посилення співпраці у військовій та військово-технічних сферах.

Документ передбачає співпрацю в оборонній галузі. Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

За кредитні гроші планують побудувати 8 катерів (ракетні катери) для українського флоту. Два на підприємствах Об’єднаного Королівства, решту – в Україні.

Проєкт ракетного катера презентовано компанією Babcock International. Вересень 2021. Фото: Harry Lye

Також Україна за допомоги британських фахівців побудує нові сучасні бази для потреб ВМСУ на Чорному та Азовському морях.

У березні 2021 року аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз розказав, що перший ракетний катер за британським проєктом для ВМС ЗС України закладуть на початку 2022 року. Катери мають бути водотоннажністю 500-600 тонн, тобто розроблені відповідно до концепції «москітного флоту».

Велика Британія офіційно повідомила, що передасть два виведених з Королівського Військово-морського флоту мінних тральщики Ramsey та Blyth Україні.

Тральщики HMS Ramsey та HMS Blyth Фото: Twitter/NavyLookout

У вересні Державний концерн «Укроборонпром» підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо розширення спроможностей Військово-Морських Сил України.

Підписання даної угоди сприятиме ефективному виконанню тристороннього Меморандуму щодо реалізації програми UNCEP, підписаного 21 червня в Одесі, між Міністерством оборони України, урядом Великобританії та компанією Babcock.

На початку осені цього року, стало відомо, що перші ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.

Спочатку планувалося, що проєкт катерів розроблять на базі кораблів класу Barzan, спроєктованих Vosper Thornycroft, проте згодом від цієї ідеї відмовилися, зупинившись на іншому проєкті – Protector.


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Велика Британія ВМС України Ракетні катери Співпраця Суднобудування Тральщик Україна Флот