Узбекистан зацікавлений у винищувачах Rafale
Французькі журналісти повідомляють про запит інформацію узбецькими офіційними особами щодо потенційного придбання винищувачів Dassault Rafale.
Про це повідомляє французьке видання Іntelligence online.
За інформацією видання, 2 листопада, під час візиту французького президента Емманюеля Макрона до Узбекистану, між представниками урядів країн обговорювалися питання не лише торгової, а й військово-технічної співпраці, зокрема, придбання 24 винищувачів Dassault Rafale.
Зазначається, що метою приїзду французького президента було укладення угоди про продаж урану, поставки якого були втрачені для Франції після перевороту в Нігерії. В результаті зустрічі були підписані енергетичні та гірничодобувні контракти з компаніями Total Energies та Orano.
Уран в обмін на винищувачі?
Винищувальний парк авіації Повітряних сил Узбекистану представлений парком радянських Су-27 та МиГ-29. Більша частина літаків знаходиться на зберіганні, ще частина підтримується у боєготовому стані та пройшла капітальний ремонт і модернізацію на білоруських та російських потужностях.
Крім того, у 2021 році на кошти виділені Росією в рамках кредиту Узбекистан придбав невідому кількість російських літаків Су-30СМ.
Вибір майбутнього винищувача є більше політичним питанням, ніж військовим. Зацікавленість у французьких винищувачах може говорити про намір вищого політичного керівництва країни зменшити свою залежність від Росії.
Однак Узбекистан навряд чи може розраховувати на Dassault Rafale, оскільки виробник вже завантажений замовленнями з Індії, Катару, Індонезії, Хорватії та веде масштабну кампанію у Саудівській Аравії.
Однак, в якості альтернативи французький уряд може запропонувати винищувачі Dassault Mirage 2000.
Нарощення впливу на пострадянському просторі
Окрім нарощення військово-технічного партнерства з Узбекистаном Франція також розвиває свої зв’язки з іншими пострадянськими країнами, зокрема, Казахстаном, Вірменією та Молдовою.
Так, лише за останні кілька місяців Франція заявила про допомогу у розбудові протиповітряної оборони Вірменії та передала країні партію бронеавтомобілів Bastion.
Також Франція передала Молдові обладнання, призначене для сухопутних військ. Воно має забезпечити сумісність молдавських військових з арміями держав Європейського Союзу та НАТО. Крім того, стало відомо про намір Молдови придбати радар середньої дальності Ground Master 200.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.