fbpx
Бойові частини ЗСУ перейшли на нову систему харчування

Бойові частини ЗСУ перейшли на нову систему харчування

ЗСУ Реформа Суд Харчування

З початку березня поточного року усі бойові частини Збройних Сил України перейшли на нову систему харчування за каталогом продуктів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

Реформування застарілої системи харчування в армії створило широкі можливості у забезпеченні щоденного меню військовослужбовців продуктами, звичайними у цивільному житті, але раніше недоступними людям у військовій формі.

В оновленому меню харчування тепер є більше 400 найменувань продуктів, з яких можливо скласти щоденний раціон військових.

Головна умова — не вийти по сумі за межі вартості добового комплекту, який під час аукціонів визначений в межах від 67 до 74 грн за один добовий комплект.

Харчування військовослужбовців 72 бригади за новою системою

Наразі у військовослужбовців з’явилася можливість вибрати собі обіди, сніданки та вечері на власний смак і за сезоном. Відкриваючи каталог продуктів харчування, наданий постачальними компаніями-переможцями процедури публічних закупівель, командир військової частини може обирати продукти як у віртуальному супермаркеті.

Зараз вже розпочато експеримент із малими гарнізонами, які безпосередньо не задіяні в операції ООС, для приведення якості харчування до рівня бойових підрозділів.

Минулого року через позов фізичної особи-підприємця Алли Богдан із Луцька, яка брала участь в тендерах Міноборони, було заблокувано торги на закупівлю послуг з харчування військовослужбовців за Каталогом.

Вона звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про те, що, на її думку, Наказ Міністерства оборони України від 04.03.2019 року №90 «Про перехід військових частин Збройних сил України на систему продовольчого забезпечення із застосуванням Каталогу продуктів харчування у 2019 році» нібито містить ознаки регуляторного акту та регулює адміністративні відносини між Міноборони, як органом державної влади та господарюючими суб’єктами.

У липні 2019 року суд застосував забезпечення згаданого позову та зупинив дію Наказу Міністерства оборони України від 04.03.2019 №90 року «Про перехід військових частин Збройних сил України (ЗСУ) на систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування у 2019 році».

Позиція оборонного відомства ґрунтується на тому, що позивач жодним чином не має стосунку до організаційно-розпорядчого наказу Міноборони, його права і законні інтереси в жодному разі не були порушені.

Саме через її позов було заблоковано завершення переходу всіх військових частин ЗСУ до кінця 2019-го року.

ЗСУ Реформа Суд Харчування