fbpx
Модернізована техніка для бойових плавців
 Mariner Mariner Блогер, військовий

Модернізована техніка для бойових плавців

ВМС України Водолазна підготовка ОПК

На цьогорічній виставці продукції оборонно-промислового комплексу “Зброя та безпека-2018” , НВО “Київський завод автоматики” представив модернізований  підводно-надводний “Протон”.

“Протон” призначений для транспортування  водолазів-розвідників (бойових плавців) у підводному та надводному положенні.

 

 

“Протон” був розроблений у 1979 році, і до сьогодні  стоїть на озброєнні України та ряду країн. В Росії ці буксирувальники намагались замінити більш сучасними зразками. Для цього в 2007 році був створений “Протон-С”, який у 2012 році міністерство оборони РФ закупило у кількості 23 одиниці, на суму 45 млн. рублів.

В 2015 році російські розробники створили  новий варіант цього буксирувальника -“Протон-СН”, проте навіть нові версії буксирувальників поступались західним зразкам, і тому зараз російські військові закуповують іноземні підводні буксирувальники, зокрема німецькі “Rotinor”.

 

Фото модернізованого  буксирувальника “Протон” на виставці “Зброя та безпека-2018”:

 

 

Український варіант модернізації буксирувальника “Протон” полягає у встановленні нового електродвигуна  ДПК-УМ, з більш високими характеристиками:

 

 

 

В Україні, за часів СРСР, підводні буксирувальники  не розроблялась, та не виготовлялась, тому освоєння ремонту і часткова модернізація є дуже гарною новиною.
Звісно “Протон” морально застарів,  але його модернізація дозволить морським підрозділам ССО мати хоч якісь підводні буксирувальники до повного переходу на західні зразки.

 

Автор MARINER

 

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

ВМС України Водолазна підготовка ОПК